Plastik Güvenlik Mühürleri:

Güvenlik mühürleri koruma altına alınmış ürünlerin / bölgelerin yetkisiz giriş ve erişimlerini engellemek amacıyla tasarlanmış, caydırıcı özellikte güvenlik ürünleridir.
Lojistik güvenliği başta olmak üzere doğru kullanıldığı takdirde müdahele ve hırsızlıkları azaltmada çok etkilidir. Basit gibi görünen plastik kilitlerin  / mühürlerin  takılıp açılma süreçlerinde kontrolü ve denetimi de şarttır.
Plastik güvenlik mühürleri ihtiyaç ve kullanım yerine göre farklı uzunluk ve kalınlıkta olup, kilit kısımlarında bulunan ilave plastik veya çelik parçalar sayesinde güvenliği artırır.
Mühür kilit sistemi tek yönlü çalıştığından mühür ucu kilitten geçtikten sonra geri yönlü hareket mümkün değildir. Mühürler koparma yoluyla açılabilir.
Mühürler üzerinde bulunan seri numaraları mühür takibinin esasıdır. Talebe göre özelleştirme yapılarak kurum adı veya logosu da seri numarası ile birlikte mühür üzerinde yer alır.
Mühürlerin genel kullanım yerleri:
* Kamyon,tır gibi nakliye ve kargoda kullanılan araçlarda,
* Para, altın ve kıymetli eşyaların kasa ve torbalarında,
* Üretim ve tesislerde,
* İlaç dolaplarında,
* Hastane acil yardım arabalarında,
Kargo hırsızlığına, sabotaja, vandalizme, kurcalamaya, terörizme ve casusluğa karşı güvenlik mühürleri korunma amaçlı tercih edilir.


Tüm hakları YSM BİLGİSAYAR ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ'ne aittir.